Gry na lato [UWAGA – mieszczą się w plecaku!]

Gry na lato [UWAGA – mieszczą się w plecaku!]

wpis w: Gry planszowe | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/gry-planszowe/gry-na-lato-uwaga-mieszcza-sie-w-plecaku/

Co najlepiej sprawdzi się jako letnia rozrywka? W pensjonacie, w namiocie, w pociągu, w samolocie, w oczekiwaniu na autostop albo po prostu – wieczorem, po dniu pełnym wrażeń i fizycznych aktywności? Gra! Niekoniecznie planszówka, lepiej mała objętością, taka co to i w plecaku i w torebce bez problemu się zmieści. Mała objętością, za to wielka możliwościami. Oto kilka propozycji gier, które możecie zabrać do podręcznego bagażu wprost z księgarni Mercurius:

koto

KOTOBIRYNT

Ciemną nocą grupa małych kotków (i całkiem sporych kotów) zgubiła się w plątaninie dachów i uliczek nocnego miasta. Takie małe, puchate kotki… czasami może niezbyt czyste… ale bardzo kocie i z taaakimi oczami… no chyba pomożesz im znaleźć drogę do kochających opiekunów, prawda? 

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów (punkty znajdują się na kartach Kotów). Gracz zdobywa kartę Kota, jeśli uda mu się stworzyć wolną od przeszkód ścieżkę prowadzącą od Kota do Opiekuna.

Gra rodzinna przeznaczona dla maksymalnie 4 osób, w wieku minimum 6 lat. Waży mniej niż dwie tabliczki gorzkiej czekolady. W schludnym i odpornym na warunki polowe metalowym pudełku kryją się karty do gry, z których zbudujesz labirynt, przepraszam – kotobirynt.

UWOLNISZ KOTKA?

 

storySTORY CUBES

Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy wam masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to dziewięć ładnie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.

Jak grać?

Rzuca się wszystkimi dziewięcioma kostkami. Swoje opowiadanie można rozpocząć od słów: „Dawno, dawno temu”,  „Pewnego razu”, albo całkiem inaczej. Następnie w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach, tworzy się historię..

Dla kogo?

Dla każdego, kto kocha opowieści. Czyli:

DLA WSZYSTKICH

 

zaginione

ZAGINIONE DZIEDZICTWO

Karcianka.

W odległych zakątkach świata ukryte są szczątki tajemniczego okrętu spoza niebios, znane jako Zaginione Dziedzictwo. Na wschodnich szczytach, jak głoszą legendy, znajduje się latający raj, ogród nieziemskich rozkoszy, chroniony przez nieludzkiego strażnika. Miejsce to przyciąga poszukiwaczy przygód, ludzi żądnych władzy i świątobliwych starców. Ten kto go odnajdzie może liczyć na nagrodę niepodobną do niczego na świecie.

Gra przeznaczona jest dla 2 – 4 osób. Minimalny zalecany wiek graczy to 10 lat.

Zaginione Dziedzictwo to gra ryzyka, dedukcji i szczęścia. W każdej turze gracz zagrywa karty, aby wyeliminować innych graczy lub odszukać miejsce ukrycia Zaginionego Dziedzictwa. Kiedy w talii skończą się karty, rozpoczyna się faza poszukiwań. Gracz, który odkryje gdzie znajduje się Zaginione dziedzictwo, wygrywa. Jeżeli nikt nie odnajdzie Zaginionego Dziedzictwa, wszyscy przegrywają!

A TAK NAPRAWDĘ WYGRYWA TEN, CO SIĘ DOBRZE BAWI, PRAWDA?

 

Te i inne gry do plecaka czekają na Was w księgarni Mercurius. Wpadnijcie do nas koniecznie przed urlopem :)

 

 

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)