Gry. Wrześniowe nowości

Gry. Wrześniowe nowości

wpis w: Gry planszowe | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/gry-planszowe/gry-wrzesniowe-nowosci/

Powoli nasza księgarnia staje się nie tylko celem bibliofili, lecz także Mekką modelarzy i marzeniem graczy w planszówki oraz karcianki. Wiemy, rozumiemy, popieramy i staramy się być zawsze na bieżąco z tym, co w świecie gier piszczy. Wrzesień sypnął nowościami. Oto kilka z nich:

WP_20160906_13_15_28_Pro51 STAN to gra karciana, osadzona fabularnie w świecie legendarnej Neuroshimy. Wojna upadłej ludzkiej cywilizacji z maszynami trwa już 30 lat. Ci, którzy trwają, próbują zorganizować nowy porządek, nowy, 51. stan… Gracz wciela się w przywódcę jednej z czterech konkurujących frakcji (Mutanci, Kupcy, Nowojorczycy, Appalachianie). Jego zadaniem będzie oczywiście zdobycie dominacji. Jak oceniają grę praktycy? Pod względem klimatu bije na głowę Hexa. Pod względem ilości możliwości kładzie na łopatki Dominiona. (portal Valkiria.net)

 

WP_20160906_13_15_38_ProALHAMBRA – planszówka przeznaczona dla graczy w wieku od ośmiu lat. Nowość i klasyka równocześnie – gra roku 2003 w Niemczech. Fabuła jest… budowlana. Mistrzowie budowlani z Europy i Półwyspu Arabskiego konkurują na umiejętności, a gracz ma za zadanie wynająć najlepszych z najlepszych po to, by z ich pomocą stworzyć najpiękniejszą Alhambrę, pełną wież, ogrodów i pawilonów. Gra uczy zarządzania i myślenia strategicznego.

 

 

 

WP_20160906_13_15_52_Pro (1)W MIEŚCI SZPIEGÓW cofamy się do czasów II Wojny Światowej i przenosimy do Estoril – małego portugalskiego miasteczka nieopodal Lizbony. Bajeczna okolica jak magnes przyciąga przedziwne typy z całego świata, węszące i szpiegujące na rzecz każdej z zaangażowanych w światowy konflikt stron. Zadaniem gracza (od dwóch do czterech) jest osadzenie w Estoril najbardziej efektywnej siatki agentów. Podejmiesz wyzwanie?

 

 

Untitled designIMAGO polecamy wielbicielom gier towarzyskich typu „kalambury”. To znowu nie planszówka, a karcianka. Nie trzeba umieć rysować, nie ma potrzeby silenia się na pantomimy (choć jak ktoś chce, to oczywiście – można). To, co trzeba pokazać, czyni się za pomocą zestawiania ze sobą odpowiednio dobranych przezroczystych kart z fragmentami rysunków. Salwy śmiechu gwarantowane!

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)