Warhammer 40,000, czyli wojna wkracza do Mercuriusa!

Warhammer 40,000, czyli wojna wkracza do Mercuriusa!

http://blog.ksiegarniagliwice.pl/gry-planszowe/warhammer-40000-czyli-wojna-wkracza-do-mercuriusa/

WP_20160809_15_26_52_Pro

 

Ależ sobie to wymyślili! Nie dość, że figurki sprzedają w częściach, to jeszcze należy je sobie samemu pomalować! Dobrze, że nie trzeba kupować kota w worku i można najpierw spróbować, zanim zacznie się na poważnie kolekcjonować oraz dopieszczać własną armię Warhammera 40,000. O graniu nie wspominając…

Ale po kolei – brytyjska firma Games Workshop odnalazła chyba słynny kamień filozoficzny, a w każdym razie zdobyła patent na kreowanie genialnych gier bitewnych. Jest twórcą legendarnego systemu Warhammer i odpowiada m.in za kultową grę Warhammer Fantasy Battle (fantasy rozwijane do roku 2015). Aktualnie w Warhammerowej stajni Games Workshop oferuje dwa systemy gier i modeli: Warhammer 40,000 oraz Age of Sigmar. GW działa na całym świecie – ma 300 własnych punktów dystrybucji i ok. 4 000 przedstawicieli. Do ich grona całkiem niedawno dołączył Mercurius, z czego jesteśmy tym bardziej dumni, że Games Workshop ma bardzo wysokie wymagania wobec potencjalnych dystrybutorów.

Teraz, poszukując Workhammera, nie musicie błąkać się po świecie :) Wystarczy wdrapać się na pierwsze piętro Mercuriusa i skierować w stronę regału z figurkami, akcesoriami i warsztatem modelarskim do Waszej dyspozycji!

(uwaga na gratisy i możliwość pracy nad kolekcją Warhammera na miejscu – o szczegóły pytaj księgarza)

Kto zna i gra, ten wie, a dla tych, co jeszcze nie znają i jeszcze nie grają, dwa słowa o grach z uniwersum Warhammera:

Warhammer 40,000 to strategiczna gra bitewna dla dwóch lub więcej graczy, tocząca się przy udziale żołnierzy, pojazdów i innych akcesoriów. Toczy się w ponurym świecie odległej przyszłości, którym targają nieustające konflikty. Bohaterami tego świata są m.in nadludzko sprawni rycerscy wojownicy Space Marines. Ich zadaniem jest ochrona galaktycznego Imperium ludzkości. Warto dodać, że Warhammer 40,000 łączy się z Warhammer Fantasy Battle wątkiem pradawnej, wymarłej cywilizacji Slann. Dała ona początek istnieniu większości inteligentnych ras.

Age of Sigmar – stanowi z jednej strony nawiązanie, z drugiej zaś swego rodzaju reset gry Warhammer Fantasy Battle, której pełen magii świat zaludniony był przez rycerzy i baśniowe stwory. Age of Sigmar rozpocznie się, gdy siły Chaosu zniszczą świat Warhammera, a Sigmar spotka smoka Dracothiona. Zaczyna się walka z Chaosem, w której główną rolę grają nowi wojownicy, ale znajdzie się w nim miejsce także dla postaci z WFB…

 

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)