Trzy najlepsze pomysły na prezent

Trzy najlepsze pomysły na prezent

http://blog.ksiegarniagliwice.pl/ksiazki/beletrystyka/trzy-najlepsze-pomysly-na-prezent/

Poprzednio przedstawiliśmy siedem pozycji z dziesięciu pomysłów na prezent pod choinkę. Dzisiaj prezentujemy trzy najlepsze pomysły na świąteczny podarek. Jako, że jesteśmy księgarnią, pierwsze dwa miejsca zajmują książki, ale o tym za chwilę.

3. Mały książę: Droga do gwiazd

Na trzecim miejscu naszego zestawienia znajduje się gra planszowa osadzona w klimacie Małego Księcia. Jest to produkt przeznaczony dla wszystkich powyżej 6 roku życia. Czas rozgrywki wynosi od 15 do 30 minut. Pierwsza gra nie wydłuży się znacznie, zasady są proste i dość przejrzyste, nawet dla ludzi, którzy na co dzień nie grają w planszówki.

W zabawie może wziąć udział od dwóch do sześciu osób. W grze większy wpływ na rozgrywkę mają podejmowane decyzje niż losowość. Wewnątrz pudełka z grą znajdziecie 8 kart lisa, 1 samolot i 1 czapkę. Taki zestaw otrzymuje każdy gracz. Ponadto, wewnątrz znajduje się 12 kart Dziadka, 36 żetonów gwiazd, 12 żetonów teleskopów i 5 płytek samolotów. Istotne są także płytki opowieści (18) oraz 8 części trasy – trzy plansze łączące, trzy plansze trasy, planeta Małego Księcia i dom Dziadka.

mały książę, droga do gwiazd

Rozgrywka rozpoczyna się w domu Dziadka. Celem każdego gracza jest dotarcie samolotem otrzymanym na początku gry na planetę Małego Księcia. Zasady mówią, że ruch wykonuje zawsze gracz, który znajduje się na końcu, dlatego nikt nie zostaje z tyłu. Oczywiście w grze jest jakiś element losowy oraz strategiczny, które składają się na ostateczny sukces, ale nie trudnym jest przewidzenie zachowania dziecka i np. pozwolenie mu wygrać.

2. Bazar złych snów

Bazar złych snówStephen King to niepodważalny król horroru. Znany jest też z niezwykłej pracowitości. Średnio w ciągu roku ukazują się jego dwa tytuły. Czasem zdarza mu się potknięcie, jednak w głównej mierze jego powieści stają się bestselerami. Nie inaczej jest z najnowszym tytułem.

Bazar złych snów to zbiór nowych opowiadań Kinga. Trzydzieści pięć lat temu ukazał się pierwszy zbiór opowiadań autora. W „Bazarze złych snów” każdy z utworów poprzedzony jest wstępem obrazującym genezę. Wszystkie historie posiadają wspólne motywy. Winę i karę, życie pozagrobowe czy pytanie, co zrobilibyśmy w inny sposób, gdyby było nam dane cofnąć się w przeszłość.

Stephen King napisał już ponad pięćdziesiąt książek, które w większości stały się bestsellerami w niemal wszystkich krajach na świecie. Najpopularniejsze tytuły ekranizowano. Filmy bazujące na powieściach autora to kasowe produkcje, które nadal cieszą widza.

1. Dziewczyna z pociągu

dziewczyna z pociąguDziewczyna z pociągu to światowy bestseller. Tytuł ten w Stanach Zjednoczonych sprzedaje się co 6 sekund! Sam Stephen King stwierdził, że nie mógł oderwać się
od powieści Pauli Hawkins całą noc. W ciągu miesiąca sprzedała się już w milionach egzemplarzy.

Główna bohaterka, Rachel, jak miliony innych osób codziennie dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Trasę, jaką pokonuje pociąg zna już na pamięć. W tym, semafor, przed którym zatrzymuje się pociąg i domy, znajdujące się naprzeciw. Zaczyna wyobrażać sobie, że systematyczna obserwacja domów sprawia, że doskonale zna mieszkających tam ludzi.

Jednak pewnego dnia dostrzega coś, czego być może nie powinna zobaczyć. Wszystko się zmienia, a Rachel z pozycji obserwatorki ma okazję stać się częścią życia osób, których dotychczas podglądała wyłącznie z daleka.

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)