Umrzik we Szranku [premiera i spotkanie z autorem!]

Umrzik we Szranku [premiera i spotkanie z autorem!]

wpis w: Beletrystyka | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/ksiazki/beletrystyka/umrzik-we-szranku-premiera-i-spotkanie-z-autorem/

umrzik Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie się doczekaliśmy – komisorz Hanusik wraca do akcji. „Ôn je bardzij chytry niż Sherlock Holmes. Ôn je bardzij wyzgerny niż James Bond. A wypić gorzoły poradzi wiyncy niż lompy u wos na placu”. 

A jego przygody nie są (niestety!) dla każdego. Ale (prawie) dla każdego mieszkańca Śląska, rodowitego Ślązaka i Ślązaka z wyboru, słowem dla tego, kto choćby tylko rozumie tutejszą gwarę – na pewno!

Seria książek, których bohaterem jest niezrównany komisarz, straszy nas, bawi i edukuje już po raz czwarty. Jej autor, Marcin Melon, dziennikarz, nauczyciel i rodowity Ślązak (rocznik 1979), choć oczywiście swobodnie porozumiewa się literacką polszczyzną, to jednak ukochał sobie „godkę” ojców i od lat konsekwentnie propaguje ją wśród współmieszkańców. A że czyni to w niezrównany, ciekawy (tajemnice kryminalne – któż ich nie lubi!) i do tego niesamowicie zabawny sposób – jest skuteczny!

W „Umrziku we szranku” (wydanym, podobnie jak poprzednie książki autora, przez Silesia Progress), Melon raczy nas czterema nowymi historiami z życia i kariery barwnego stróża prawa. Zaglądamy do środka:

  • Znojś siebie
  • Umrzik we szranku
  • Widerholung
  • Made in Hameryka

ufffff, książka miała swoją premierę świeżuchno (14 lutego!), więc jeszcze nie udało nam się jej przeczytać (Wy pewnie też nie???), ale już nas oczka świerzbią, by rzucić wszystko i brać się za bary ze ślonskom godkom…

 

Tym bardziej, że już niebawem Marcin Melon, twórca postaci Hanusika, we własnej osobie odwiedzi Mercuriusa w ramach spotkania autorskiego. Bądźcie czujni i szykujcie egzemplarze do podpisu! Hanusikowa nowosć czeka na Was w Mercuriusie oraz TUTAJ >>

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)