Harry Potter i Przeklęte Dziecko [relacja popremierowa]

Harry Potter i Przeklęte Dziecko [relacja popremierowa]

http://blog.ksiegarniagliwice.pl/ksiazki/harry-potter-i-przeklete-dziecko-relacja-popremierowa/

Przepraszam bardzo, czy widziałeś tego czarodzieja?

Bo ci, co przed pólnocą z 21 na 22 października przybyli do księgarni Mercurius na ulicę Wyszyńskiego 14 i b na dodatek, widzieli – czarodzieja i magiczne sztuczki, zakosztowali Fasolek Wszystkich Smaków oraz przekąsek mugolskich, wzięli udział w konkursach, by wreszcie, dokładnie o północy zacząć czytać własny, pachnący nowością egzemplarz „Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka”.

Startowaliśmy o 23:00. Właśnie o tej godzinie księgarnia Mercurius otworzyła drzwi przed grupą wybrańców, którzy gotowi byli czuwać do tak późnej pory w oczekiwaniu ósmej książki ze słynnej sagi J.K. Rowling.

A w środku? Cóż w środku?

Przytłumione światło świec delikatnie rozświetlało mrok nocy, wyłaniając z niego niewyraźny kształt materii spowijającej… Czyżby to była najnowsza część Harry’ego Pottera?

To na razie pozostało zagadką, bo oto pojawił się magik. Przyniósł ze sobą sporo gadżetów, między innymi bumerangi do samodzielnego zdobienia:

wp_20161025_16_31_37_pro

Młodzi czarodzieje wspomogli rzecz jasna sztukmistrza – bo jakże to tak, czarno-biały bumerang? Dalejże – kolorujmy!

Lecz co to? Chyba ktoś znowu uciekł z Azkabanu! Trzeba wspomóc „biednych” Dementorów. Szanowna pani ustawi się proszę do zdjęcia:

22-x-201600-00wielka-premieraharry-potter-powraca-1

Tuż przed północą, mentalnie nasyceni emocjami i z nagrodami za najpiękniej pokolorowane bumerangi, poczuliśmy głód fizyczny. Na szczęście, świat magii nie kazał nam karmić się jedynie nadzieją i oczekiwaniem. Kto żyw i półżyw częstował się Fasolkami Wszystkich Smaków:

fasolki

 

 

 

niestety, wszystkie były pyszne, nikt nie trafił na tę o smaku wymiocin :(

 

 

 

 

 

Mugole też coś dostali – ciastka i kawę… Chyba… Kto by tam zwracał uwagę na Mugoli, gdy oto północ wybija, kurtyna opada, a naszym oczom ukazują się… ksiażki.

Dobranoc Państwu. Oddalamy się w miejsca zaciszne i odludne, by oddać się CZYTANIU.

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)