Ich winą była śląskość? [podwójne spotkanie autorskie]

Ich winą była śląskość? [podwójne spotkanie autorskie]

http://blog.ksiegarniagliwice.pl/ksiazki/ich-wina-byla-slaskosc-podwojne-spotkanie-autorskie/

21. września o 17:30 w księgarni Mercurius w Gliwicach przy ul. Stefana Wyszyńskiego 14b odbędzie się spotkanie na temat książki „Afy” Dominiki Bary, które poprowadzi Justyna Wydra. Gościem specjalnym będzie Dariusz Jezierski, twórca bazującego na książce spektaklu.

Z naszymi gośćmi porozmawiamy o trudnej śląskiej historii, o tym, co przemilczane, o tym, o czym należy wciąż przypominać i oczywiście – o tworzeniu.

Dominika Bara – (ur. 1972 w Chorzowie) – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 1998 r. pracownik Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Autorka artykułów w czasopismach popularno-naukowych („2K. Kultura i komunikacja”, „Bibliotheca Nostra”, „Teberia. Na styku nauki i gospodarki”.) W 2016 napisała „Afy” – fabularną opowieść o losach więźniów świętochłowickiego obozu pracy „Zgoda”, gdzie w 1945 roku w bestialskich warunkach więziono blisko sześć tysięcy ludzi, z których co trzeci pozostał tam na zawsze.

WSTĘP WOLNY!

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)