Sesja coraz bliżej

Sesja coraz bliżej

wpis w: Naukowe | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/ksiazki/naukowe/sesja-coraz-blizej/

Święta, świętami, ale Mercurius to przede wszystkim księgarnia techniczna. W asortymencie posiadamy tysiące tytułów naukowych i akademickich, które przydają się zwłaszcza studentom kierunków ścisłych. Nie można zapominać, że tuż po okresie świątecznym zaczyna się gorący czas na studiach.

Ścisłowcy i humaniści zaczną odwiedzać biblioteki (jeśli już tego nie robią), będą dzwonić po księgarniach i szukać tytułów, które dotychczas leżały spokojnie na półkach. Dlatego jeśli studiujesz informatykę, matematykę, fizykę czy inny ciężki kierunek, zapraszamy do nas. Nie damy Ci ryby, ale wędkę, dzięki której tę rybę złowisz. 

Księgarnia naukowa

Przewodnik po pakiecie RJednym z najczęściej kupowanych tytułów w naszej księgarni jest Przewodnik po pakiecie R. Program R jest wręcz idealnym narzędziem dla osób pracujących przy maszynowym przetwarzaniu danych, wizualizacji danych czy analizujących dane metodą statyczną.

Owo darmowe środowisko posiada ponad trzy tysiące dodatkowych pakietów wyposażone jest w ławy w edycji język programowania. Wykorzystują go już wykładowcy uczelni do nauki analizowania danych, analitycy w firmach i bankach oraz wszyscy inni, gdzie konieczna jest analiza zgromadzonych danych.

Co Wam da przewodnik po pakiecie R

Dzięki Przewodniku po pakiecie R poznacie język programowania, środowisko pracy praz zestaw najbardziej przydatnych narzędzi do wizualizacji i analizy danych. Trzecie wydanie oferuje opis pakietów ggplot2, lattice, knitr czy shiny. Ponadto, generowanie zmiennych losowych z wykorzystaniem kopuli, tworzenie własnych pakietów, nowe zbiory danych, profilowanie kodu w celu zwiększenia wydajności czy opis testów i przedziałów ufności opierających się o metodę bootstrap.

Dzięki przewodnikowi możecie bez trudu zdać egzamin z programowania w R. Obecnie może być wykorzystywany jako główny podręcznik akademicki, bądź podręcznik wspomagający zajęcia komputerowe do przedmiotów takich, jak data mining, szeregi czasowe, modelowanie wymiarowe czy wizualizacja danych.

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)