Oblubienice Wojny [Uwaga! Premiera!]

Oblubienice Wojny [Uwaga! Premiera!]

http://blog.ksiegarniagliwice.pl/ksiazki/oblubienice-wojny-uwaga-premiera/

box_OBLUWO_edi

 

Nic nie rozerwie więzi przyjaźni i lojalności wykutych w wojennych czasach!

Nic nie zbliża ludzi do siebie tak bardzo jak trudne doświadczenia. Ta stara prawda sprawdza się w przypadku pięciu młodych dziewczyn, które kapryśny los rzucił do małej wioski Crowmarsh Priors, gdzieś w południowo-wschodniej Anglii. Alice, Elsie, Tanni, Evangeline i Frances pochodzą z różnych stron świata i z różnych środowisk. Wspólnie walczą z przeciwnościami losu i ograniczeniami, jakie narzuca im życie w cieniu II wojny światowej. W tej walce wykuwa się ich dozgonna przyjaźń.

Bohaterki stawiają czoła kolejnym trudnościom — niosą pomoc ludziom ewakuowanym z zagrożonego Londynu, przeżywają nocne naloty. Muszą także poradzić sobie z codzienną pracą, która po wyjeździe mężczyzn na front spadła na ich barki. Coraz bardziej angażują się w działania okołowojenne. Przeżywają miłości i frustracje, wiodą je lęk i nadzieja. Kiedy po pięćdziesięciu latach cztery z nich spotykają się ponownie, postanawiają z odwagą spojrzeć w oczy prawdzie sprzed lat i pomścić niewinną śmierć…

Tak o książce, która ma dziś swoją oficjalną premierę pisze wydawca – Wydawnictwo Editio, należące do Grupy Helion. Recenzenci (bo powieść zdobyła już mnóstwo pozytywnych, przedpremierowych recenzji!) dodają, że mimo trudnych tematów, jakie podejmuje, „Oblubienice wojny” czyta się lekko i z prawdziwą przyjemnością.

 

Idealna lektura na nadchodzące wakacje! Do nabycia od dziś w Mercuriusie :)

 

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)