Przerażające oddziaływania na odległość…

Przerażające oddziaływania na odległość…

wpis w: Książki | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/ksiazki/przerazajace-oddzialywania-na-odleglosc/

Wydawnictwo Coach&Couch Autobus i Kanapa to stosunkowo młody gracz na rynku księgarskim. Nazwa sugeruje, że specjalizować będą się w literaturze coachingowej, ale, jak czytamy na ich stronie, kryje się za nią coś więcej:

Coach to w języku angielskim autobus, lecz również kierowca i trener, zaś kanapa, no cóż, kanapa to najprzyjemniejszy mebel w całym domu. Wydajemy pozycje, które służą rozwojowi, zabawie i przyjemności. Lekko, łatwo i przyjemnie, gdyż naszym zdaniem mamy do tego talent, ma to sens i sprawia nam przyjemność.Nasze wydawnictwo publikuje pozycje, które łączą w sobie: zmianę, inspirację i kreatywność. Każda książka lub gra jest podróżą w nieznane, lecz także w głąb siebie po nowe zasoby. Autobus jest symbolem podróży, natomiast kanapa, na której można odpocząć po dotarciu na miejsce symbolizuje odpoczynek, relaks i przyjemność.

„Każda książka jest podróżą w nieznane”… No cóż, trzyczęściowa seriia pt. Przerażające oddziaływania na odległość z pewnością jest propozycją nietypową:

gra w kości

 

Gra w kości – lubisz kryminały, powieści fantasy i political fiction? Mistrz i Małgorzata, Homer, religia bahai, voodoo, a przede wszystkim nietuzinkowe poczucie humoru i wartka akcja to mieszanka, która sprawia, że książkę można „połknąć” w całości od razu…. Kolejna powieść Macieja Bennewicza, w której autor mistrzowsko bawi się różnymi konwencjami literackimi. Czytelnik zapraszany jest do świata współczesnych mu bohaterów, który nieoczekiwanie pokazuje swoją podszewkę pełną magiczności, gadających kotów, dziadów proszalnych i tajemniczych obrzędów. Wszystko to w lekkiej, żartobliwej formie, która nieoczekiwanie zmienia się w całkiem serio refleksję dotyczącą każdego z nas.

 

 

 

głowa do wynajęcia

 

 

Głowa do wynajęcia – druga część jest mroczniejsza od pierwszej i jednocześnie bardziej refleksyjna. Postaci uwikłane są w coraz bardziej niebezpieczne intrygi, po omacku szukają wyjścia z labiryntu spisków. Poznasz korupcję na szczytach władzy i magię karaibskich bóstw. Niektórzy bohaterowie życia publicznego mogą się wydać dziwnie znajomi. Autor w znakomitym stylu łamie konwencje literackie. Lubisz wątki kryminalne? Lubisz groteskę i satyrę? Lubisz realizm magiczny? Lubisz powieść historyczną? Wszystko to i jeszcze więcej, jak w znakomitej potrawie, znajdziesz w Głowie do wynajęcia.

 

 

 

czarownice

 

Czarujące czarownice – przybywają. Są w takim samym stopniu złowrogie co zniewalające! Strzeżcie się! W trzeciej części powieści Bennewicza, czytelnik jest zaskakiwany nie mniej niż w poprzednich. Tytuł cyklu: Przerażające oddziaływania na odległość – to cytat z Einsteina. Czym był tak przerażony? Fizyką kwantową, fizyką cudów. Autor w swojej powieści wprowadza nas w świat, w którym cuda nowej fizyki stały się rzeczywistością. Podróże w czasie i światy alternatywne to naturalne zjawiska, zaś czary, to codzienna praktyka.

 

 

 

 

Lubicie literackie szaleństwa podlane solidną dawką psychologii? Wpadnijcie do Mercuriusa. Przerażające oddziaływania… dostępne są pojedynczo oraz w pakiecie 😉

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)