Popołudniowe planszówkowanie

Popołudniowe planszówkowanie

http://blog.ksiegarniagliwice.pl/prezenty/popoludniowe-planszowkowanie/

Jesienią i zimą są takie dni, kiedy człowiekowi się chce, ale widząc pogodę za oknem, rezygnuje z jakichkolwiek planów. Siada w domu i dzwoni po znajomych. Tylko co zaproponować? Wspólny film, którego nikt nie będzie oglądać? Mecz, na którym panie wyzioną ducha z nudów? A może zorganizować typową balangę?

Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Gry planszowe. Jeśli się krzywisz to pewnie masz na myśli chińczyka, albo innego typu rozrywkę dla dzieci. Dzisiaj z planszówkami jest jak z komiksami. Dawno przestała to być zabawa wyłącznie dla the resistance, gradzieci. Dzisiaj gry planszowe oferują zawile intrygi i godziny dobrej zabawy. A jeśli już musicie, to i przy Carcassonne czy Neuroshimie też można wypić piwo czy dwa.

 

Szybka i łatwa gra na wieczór

O ile wszystkie Gry o tron czy Neuroshimy Hex wymagają nauki (często trzeba kilkudziesięciu minut, by zrozumieć zasady i przebieg wydarzeń w rundzie), o tyle The Resistance jest grą prostą, której zasady znają chyba wszyscy.

The Resistance bazuje na Mafii. Gdzie wśród graczy (zależnie od ich ilości) jest jeden lub dwóch szpiegów. Ich zadaniem jest przekszadzać w rozgrywce i utrudniać wykonanie misji. Reszta graczy musi za wszelką cenę wykonywać zadania i ciągle szukać złych charakterów. Problem w tym, że nikt nie może pokazać swojej karty na the resistance, kartyforum. Dlatego nigdy nie można mieć stu procentowej pewności, czy osoba podająca się za dobrego gracza faktycznie nim jest. The Resistance posiada dodatkowo specjalne karty wydarzeń oraz akcesoria, które urozmaicają rozgrywkę.

Sama rozgrywka wygląda niemal dokładnie tak samo jak w grze Mafia. Wszyscy gracze otrzymują karty tożsamości. Jeden lub dwóch z nich posiada kartę agenta, co jest jednoznaczne z koniecznością uprzykrzania życia reszcie. Postać ta musi mącić, kłamać i udawać, że to nie ona w czasie głosowania rzuciła kartę głosującą przeciw wykonaniu danego zadania.

Chcesz ją przetestować?

Jeśli nie jesteście pewni, czy gra jest dla Was, czy może szukacie jednak czegoś bardziej zaawansowanego, zapraszamy do naszej księgarni. Na pierwszym piętrze stworzyliśmy strefę gracza z kilkunastoma tytułami. Od poniedziałku do piątku między 10 a 18 możecie wpaść i sprawdzić swoich sił właśnie jako Agent Molocha, budowniczy w Carcassonne czy rozbitej w tematycznej grze Robinson Crusoe.

 

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)

  • http://kochamczytack.blogspot.com Tetiana

    O lubię takie gry, chętnie bym zagrała. Muszę kupić. :)

    • http://ksiegarniagliwice.pl Księgarnia Mercurius

      Gorąco zachęcamy :)