Ale Zabawa! [zapraszamy Dzieciaki – DUŻE i małe]

Ale Zabawa! [zapraszamy Dzieciaki – DUŻE i małe]

http://blog.ksiegarniagliwice.pl/wydarzenia/ale-zabawa-zapraszamy-dzieciaki-duze-i-male/

happy

 

Ostatni piątek był niestety nieco dżdżysty, odrobinę chłodny i wietrzny (także). Na szczęście nie przeszkodziło to dwóm przesympatycznym dorosłym chłopcom bawić się jak dzieci, ku uciesze licznie przybyłych gliwiczan. Za scenę posłużył artystom chodnik przed naszą księgarnią, w roli scenografii wystąpiła witryna Mercuriusa. Co takiego panowie nawyczyniali i co z tego wynika? Już piszemy. Pokazujemy. Demonstrujemy:

Hapijama. Tak nazywa się cudne zjawisko, które w piątek  bawiło nas żonglowaniem i puszczaniem wielkich baniek. Panowie stroili przy tym tak sympatyczne miny, że nie mogliśmy pozostać obojętni – śmialiśmy się głośno i klaskaliśmy w łapki.

hapi

 

Po zakończonym występie artystyczno-zabawowym (jak mawia Hapijama: Zabawa to sztuka!), długo skandowaliśmy: jeszcze! jeszcze! jeszcze! Wszem i wobec rozlegały się także okrzyki: my też tak chcemy!

Hapijama obiecał ponownie odwiedzić Mercuriusa, ale postawił jeden warunek. Nie życzy sobie, byśmy pozostali li i jedynie biernymi widzami. Następnym razem będziemy musieli do niego dołączyć! Pilnie trenujemy zatem na pozostawionym nam sprzęcie artystyczno-zabawowym:

WP_20160620_15_56_52_Pro

 

Z panem Popperem Strasznym Strzelaczem, którego głowa, odpowiednio ściśnięta, wystrzela na dziesięć metrów. Bezpieczna, gumowa zabawka z zestawem lekkich, gąbkowych piłeczek. Idealna do zabawy zarówno na wolnym powietrzu, jak i w domu. Nadaje się już dla czterolatków!

 

 

Z taką oto paletką, co na sznureczku ma piłeczkę (uwaga, wciąga!). Klasyka w nowej odsłonie:

 

WP_20160620_15_57_29_Pro

 

Z układankami Happy Cube, czyli zestawem piankowych puzzli w formie 2D, które po ułożeniu zmieniają formę na 3D. Są idealne dla dzieci od lat pięciu do pięciuset pięćdziesięciu pięciu.

 

 

 

Ćwiczymy więc sumiennie w oczekiwaniu na powrót Hapijamy. Nie zdziwcie się, jeśli podczas odwiedzin w Mercuriusie ujrzycie przelatującą koło Was piankową piłeczkę ze straaaaaaszliwymi oczami, albo Kierownika Księgarni zajętego układaniem puzzli…

AHA – najważniejsze!

Hapijama zostawił w Mercuriusie swój sprzęt treningowy nie tylko dla naszej uciechy. Zrobił to przede wszystkim dla Was! Jego zabawki możecie u nas oczywiście kupić! Dla siebie, albo w prezencie dla jakiegoś Dzieciaka – DUŻEGO lub małego :)

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)