Czerwiec w księgarni Mercurius

Czerwiec w księgarni Mercurius

wpis w: Wydarzenia | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/wydarzenia/czerwiec-w-ksiegarni-mercurius/

Wygląda na to, że nasza koncepcja księgarni jako miejsca spotkań zdaje egzamin – coraz chętniej i liczniej odwiedzacie nas w trakcie wydarzeń, które odbywają się na pięterku. Niektóre są naszą inicjatywą, inne przychodzą same… Każde kolejne szczerze nas cieszy i motywuje. Czym cieszyć i motywować będziemy się w czerwcu? Oto plan miesiąca:

 

21 czerwca (środa) o 18:00 zapraszamy na wykład pt. „Kocia komunikacja, czyli jak rozmawiać z kotem”

To już drugie spotkanie z cyklu, które odbędzie się w Mercuriusie. Poprzednio Pani Małgorzata Biegańska-Hendryk opowiadała o kociej agresji i sposobach na poradzenie sobie z nią. Tym razem porozmawiamy o… rozmawianiu. Z kocim pupilem rzecz jasna;) Jak czytać kocie sygnały? Jak reagować na kocie „zaczepki”? Jak odpowiadać kotu tak, żeby nas zrozumiał? I czy on w ogóle tego oczekuje? Jak koty porozumiewają się między sobą a jak z ludźmi?

Pani Małgorzata Biegańska-Hendryk jest autorką popularnej książki pt. „Co jest kocie”

 

22 czerwca (czwartek) o 17:30 organizacja Foodsharing Śląsk zaprasza na spotkanie pt. „Foodsharing – z czym to się je”

To, że ogromne ilości jedzenia się marnują wie chyba każdy. Pytanie brzmi, co można zrobić, aby to zjawisko ograniczyć. Nawet jeśli zapomnimy, z tych czy innych powodów, o kwestii moralnej związanej z marnowaniem jedzenia, zostają jeszcze argumenty finansowe, które trafiają do każdego z nas, czyli ograniczenie wydatków na jedzenie oraz mniejsze opłaty za odpady. Foodsharing Śląsk zaprasza na spotkanie, podczas którego postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Bloger kulinarny Piotr Machnowski (http://kuchniakryzysowa.blogspot.com/) przedstawi sposoby na recykling zarówno nadwyżek jedzenia, jak i tego co z pozoru do jedzenia się nie nadaje, licząc na Państwa aktywność.

24 czerwca (sobota) bierzemy udział w 10. gliwickiej ArtNocy:

O 18:00 Lufcik na Korbkę wystapi u nas z przedstawieniem dla Dużych i Małych pt. „Jak górnik Śmierdzirobotka ze Skarbnikiem się spotkał”.

O 21:00 wysłuchamy Koncertu Damsko-Męskiego w reżyserii Anny Pieszki, w wykonaniu wokalistek Akademii Pasjart: Asi Gabrysiak i Marysi Gałązki oraz gościnnie Łukasza Błachuta, wokalisty Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej.

Bycie z drugą osobą to temat niezwykle szeroki: nie tylko westchnienia, uniesienia, buziaczki i romantyczne chwile, ale także wspólne chwile radości, wybuchów śmiechu, niespodzianek, ale również sprzeczki, które czasem zakończyć się mogą rozstaniem. Koncert „Damsko-Męski” to muzyczna opowieść o życiu w duecie. Piosenki, które wybraliśmy do koncertu opowiadają w lekki i przystępny sposób o przywarach, a także stereotypach dotyczących mężczyzn i kobiet. Podczas koncertu nie zabraknie wobec tego takich przebojów jak: „Bo z dziewczynami”, „Kobiety jak te kwiaty”, „Gdzie ci mężczyźni”, „Bo we mnie jest seks”, „Babę zesłał Bóg”.

25 czerwca (niedziela) o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Żulczyk jest polskim pisarzem (powieści m.in. „Radio Armageddon”, „Ślepnąc od świateł”, „Wzgórze psów”) oraz scenarzystą (świetny serial „Belfer” z Maciejem Stuhrem w roli głównej). Spotkanie autorskie, które poprowadzi Justyna Wydra, odbędzie się w ramach czwartej edycji charytatywnego kiermaszu książek i innych dzieł kultury pt. „Skup Kultury” organizowanego przez stowarzyszenie „Cała Naprzód”. Na kiermasz zapraszamy na gliwicki rynek, na spotkanie z autorem do Mercuriusa.

Wszystkie spotkania są rzecz jasna BEZPŁATNE, nie trzeba się na nie też zapisywać!!!

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)