Grudzień w księgarni Mercurius

Grudzień w księgarni Mercurius

wpis w: Wydarzenia | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/wydarzenia/grudzien-w-ksiegarni-mercurius/

Nasze pięterko już szykuje się na grudniowe atrakcje, a Wy? Początek miesiąca będzie dzieciakowy, potem zrobi się poważniej, ale także świetnie. Oto, co dziać się będzie w Mercuriusie w najbliższym czasie:

 

Już w sobotę 2 grudnia o godzinie 11:00 spotkamy się z Martą Radziewicz-Winnicką, gliwiczanką, uczennicą SP nr 9, dwunastoletnią autorką i ilustratorką książki pt. „Przygody Bezy i Pyzy”. „Przygody Bezy i Pyzy” to zbiór opowiadań dla najmłodszych. W trakcie spotkania będzie okazja, by poznać ich sympatycznych bohaterów, poczytać o ich przygodach i wykonać wspólnie zakładki do książki 😉

wstęp wolny

 

5 grudnia (wtorek) gościć będziemy Lufcik na Korbkę z przedstawieniem dla małych i dużych: „Jak Górnik Śmierdzirobotka ze Skarbnikiem się Spotykał”. Spektakl przeznaczony dla widzów w wieku 3-9 lat oraz ich opiekunów utrzymany jest w klimacie kabaretowym z rockową nutką w tle. Lufcik takze i tym razem sięga do śląskich legend, umiejętnie przeplatając je z motywami znanymi z bajek i popkultury. Dobra zabawa gwarantowana!

wstęp wolny

 

16 grudnia (sobota) o godzinie 15:00 oddajemy pięterko we władanie parze coachów. Justyna Kozłowska i Tomasz Kowalczyk, coachingowy duet z Gliwickiej Strefy Rozwoju przekona nas Dlaczego (nie) warto się zmieniać. Podczas warsztatów dowiemy się:
– czym jest proces zmiany
– ocenisz czy warto, czy nie warto się zmieniać
– czym różnią się życzenia od postanowień
– co zrobić żeby się działo a nie tylko życzyło

Warsztaty będą trwały trzy godziny, organizatorzy proszą o telefoniczne, bądź mailowe zapisy:

Justyna Kozłowska tel. 503 – 991 – 439
Tomasz Kowalczyk tel. 664 – 931 – 045
gliwickastrefarozwoju@gmail.com

Opłata jest dowolna, co oznacza że uczestnik decyduje, jaką kwotą się podzieli – w miarę swych możliwości i przydatności zdobytej wiedzy.

 

17 grudnia (niedziela) o 16:00 przekonamy się, czym była Solidarność według Kobiet i jak na Kobiety Solidarności spogląda dziennikarka, pisarka i reżyserka Marta Dzido.

„Kobiety Solidarności” to tytuł książki Marty Dzido. „Solidarność Według Kobiet”, to z kolei tytuł filmu, który nakręciła wspólnie z Piotrem Śliwowskim.

17 grudnia podczas trzeciego spotkania Klubu Książki Kobiecej, w ramach pokazu edukacyjnego, obejrzymy film Marty (godz: 16:00) i porozmawiamy z nią – o filmie, o książce, o KOBIETACH SOLIDARNOŚCI (godz 18:15).

Z notki książki:

Kiedy w sierpniową sobotę 1980 roku zadowoleni z podwyżki robotnicy zakończyli strajk i chcieli wyjść ze Stoczni Gdańskiej, to one zamknęły bramy, tym samym rozpoczynając strajk solidarnościowy. Podobno na murze stoczni wisiał transparent z napisem „Kobiety nie przeszkadzajcie nam, my walczymy o Polskę”.

One odważyły się przeszkodzić.

wstęp wolny

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)