KARASOL w Mercuriusie [fotorelacja ze spotkania 8 marca]

KARASOL w Mercuriusie [fotorelacja ze spotkania 8 marca]

wpis w: Wydarzenia | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/wydarzenia/karasol-w-mercuriusie-fotorelacja-ze-spotkania-8-marca/

Marzec upływa nam gorąco, kwiecień także się ciepło zapowiada. Nawet, jeśli aura nie dopisze, a zima wciąż (choć przecież przejściowo) wygrywać będzie z wiosną, to nie w Mercuriusie! U nas już panuje spore ożywienie. Będziemy podtrzymywać przyjemną, intelektualnie podniosłą atmosferę, jaka towarzyszyła ósmomarcowemu (jest takie słowo???) spotkaniu Pań i Panów z klubu KARASOL.

Rzecz odbywała się na zaadaptowanym do tego typu celów pięterku Mercuriusa, uczestniczyli w niej członkinie i członkowie klubu oraz osoby z klubem zaprzyjaźnione. Panel prowadził Aleksander Lubina – pisarz, pedagog i germanista, współzałożyciel Klubu Twórców Górnośląskich KARASOL.

Fotorelacja dokumentująca dyskusję o roli kobiety w kulturze poniżej (zwróćcie uwagę, iż obecny był także nasz PAN KIEROWNIK!), jednak zanim, jeszcze dwa słowa o KARASOLU:

KARASOL jest klubem otwartym i niesformalizowanym. Ponieważ powstał na Górnym Śląsku, to jego zamiarem jest czerpanie z dorobku mieszkańców Górnego Śląska i pozostawienie po sobie dobrej pamięci.

KARASOL umożliwia spotkania twórcom wszelakiego rodzaju, celem nieskrępowanego dyskutowania i przedstawiania własnych utworów.

KARASOL wspiera swoich członków i sympatyków poprzez publikowanie ich utworów i poglądów.

KARASOL oczekuje otwartych rozmów i wypowiedzi na forum KARASOLa –podczas spotkań i na stronach internetowych.

KARASOLto po śląsku karuzela.

Taką nazwę dla zainicjowanego przez Gintera Pierończyka Klubu Twórców Górnośląskich przyjęli jego założyciele.

(za stroną: http://karasol.pl/)

 

 

20170308_175759

 

20170308_175800

 

20170308_175807

 

20170308_175832

 

 

20170308_175837

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)