Pięterko jest do Waszej dyspozycji!

Pięterko jest do Waszej dyspozycji!

wpis w: Wydarzenia | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/wydarzenia/pieterko-jest-do-waszej-dyspozycji/

W samym centrum Gliwic, przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 14b, znajduje się Mercurius – najstarsza księgarnia w mieście. I jedyna trzykondygnacyjna. Na parterze – beletrystyka, literetura popularno-naukowa, modele do sklejania, gry planszowe. Na półpiętrze – publikacje politechniczne. Na pięterku przestrzeń. Do spotkań. Do dyskusji. Do koncertowania. Warsztatowa. Wystawowa. Teatralna. Do Waszej dyspozycji w lipcu i sierpniu!

IMG_20170427_150437_resized_20170706_093928392 księgarniaPrzeprojektowując wnętrze Mercuriusa, pomyśleliśmy, że warto byłoby stworzyć w nim miejsce, gdzie mogliby spotykać się mieszkańcy miasta. Cele? Kulturalne, mówiąc najoględniej. Dlatego też ofertę modeli i planszówek przeprowadziliśmy o dwa poziomy – na sam parter, a górę pozostawiliśmy swobodną, wyposażoną w stoliki, krzesła, darmowe wi-fi oraz miłą atmosferę. Także półkę wystawienniczą w razie potrzeby, zimne napoje, słodkie i słone przekąski oraz pełną gotowość do współpracy z inicjatywami, które chciałyby do nas zawitać jednorazowo, albo cyklicznie.

księgarnia2

 

Pomysł chwycił. W ciągu tych kilku miesięcy, które upłynęły od wdrożenia w życie idei otwartego pięterka, gościliśmy już m.in.: spotkania autorskie, przedstawienia teatralne, mini-koncerty, warsztaty teatralne, plastyczne, coachingowe, kluby dyskusyjne, pokazy sztuki cyrkowej (tak, tak!), pogadanki o zdrowym stylu życia i o tym, jak dogadać się z własnym kotem. Pojawiacie się na pięterku także mniej oficjalnie – po to, by np. zagrać z przyjaciółmi w grę planszową, czy po prostu po to, by w ciszy, spokoju i intelektualnej atmosferze popracować na laptopie. Bardzo nam się to podoba i chcemy wiecej, zatem ogłaszamy:

 

LIPIEC I SIERPIEŃ SĄ WASZE!!!

Wszelkim inicjatywom kulturalnym i okołokulturalnym oferujemy:

  • możliwość nieodpłatnego skorzystania z przestrzeni pięterka w godzinach pracy księgarni – jak trzeba to i poza godzinami też damy radę 😉
  • darmowe wi-fi
  • napitki i przekąski
  • wsparcie promocyjne (nasze kanały + lokalne media)

Szczegóły – osobiście (pytać o Szymona), ew. pod mailem: info@ksiegarniagliwice.pl 

 

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)