Sobota z Minecraftem

Sobota z Minecraftem

wpis w: Wydarzenia | 0
http://blog.ksiegarniagliwice.pl/wydarzenia/sobota-z-minecraftem/

W sobotę 7 listopada o godzinie 12, w naszej księgarni odbędzie się spotkanie z Panami Bartoszem i Jakubem Danowskimi, autorami książki Minecraft: Crafting, czary i świetna zabawa. Autorzy opowiedzą o grze, przedstawią jej tajniki tym, którzy jeszcze nie mieli z nią styczności oraz pokażą kilka sztuczek już aktywnym graczom. Dlatego zapraszamy wszystkich grających, jak i tych, którzy dopiero przymierzają się do założenia konta.

Czym jest Minecraft?

Minecraft jest grą specyficzną. Widziałem gdzieś nawet porównanie, że mianuje się ją klockami lego XXI wieku. Coś w tym jest, bo tak, jak w przypadku klocków, tutaj też możemy stworzyć coś z niczego. Jednak gra wymaga od nas znajomości świata oraz założeń, wynikających z oddziaływania jednymi przedmiotami na inne.

Rozgrywka toczy się w niemal ośmiobitowych realiach. Cel jest jeden – przetrwać. Aby tego dokonać należy stale rozwijać swoją postać, poprzez budowę domu, tworzenie kolejnych zabezpieczeń, czy doskonalenie własnego ja. To ostatnie ma znaczenie w przypadku interakcji z innymi graczami i npc‚ami (postaciami kierowanymi przez komputer).

minecraft, crafting, czary, danowscySama rozgrywka nie wymaga dużej wprawy. Kluczem jest systematyczność. Czasem też będzie trzeba się wykazać sprytem i zręcznością. Minecraft to przykład gry, w której nie liczy się grafika, ale grywalność. Wielu zapalonych w bojach gamerów, śmieje się, że dzisiejsi nastolatkowie nie przykładają już należytej wagi do grywalności. Powyższy tytuł temu przeczy.

Pomoc w grze

Panowie Bartosz i Jakub Danowscy postanowili napisać poradnik dla gracza. Dzięki niemu w szybki sposób poznacie tajniki i zależności, panujące w świecie wymyślonym przez Markusa Perssona.

W tę sobotę, tj 7 listopada punk dwunasta, autorzy opowiedzą o sposobie prowadzenia rozgrywki, mniej zaawansowanych wprowadzą w temat i pokażą, z czym to się je. Oprócz spotkania autorskiego organizujemy także szereg gier i zabaw powiązanych tematycznie z wydarzeniem. Fani będą mieli możliwość zdobyć autograf autorów na egzemplarzu książki. A wszystkie pozycje, dotyczące gry objęte zostaną rabatem.

Zapraszamy!

Księgarnia Mercurius

Księgarnia Mercurius

Jesteśmy księgarnią techniczną oferującą literaturę naukową głównie dla studentów kierunków ścisłych. Posiadamy również bogaty dział z grami planszowymi i narzędziami modelarskimi.
Księgarnia Mercurius

Latest posts by Księgarnia Mercurius (see all)